Hlavním důvodem proč prodávat nemovitost v celé ČR včetně města Praha bez realitky je fakt, že ušetříte. Někdy i statisíce korun.

Realitní kancelář je často vnímána jako zkušená ochránkyně celého procesu prodeje nemovitosti, poskytovatelka právního a daňového poradenství, která má k celému procesu profesionální přístup. Bez realitky se však v Praze (více zde) a samozřejmě i jinde prodávající snadno obejde. A rady profesionálů lze získat zdarma nebo za menší sumy než s realitkou.

Spolupráce s agenturou vs. prodej bez realitky

Agentura (celá republika, nebo jedno město): Vyžaduje provizi za zprostředkování (obvykle ve výši 3 %). O to nižší sumu dostane prodávající finálně na svůj účet. × Bez realitky (Praha, tedy jedno konkrétní město): Prodávající vloží do procesu svůj čas a energii, ale na účtě má v závěru o desetitisíce i statisíce více. Zadat svůj inzerát na webových portálech dnes dokáže každý průměrný uživatel internetu.

Agentura: O finální ceně nemovitosti rozhoduje realitní kancelář, a to i když je nemovitost kvůli nadsazené ceně dlouho neprodejná. × Bez realitky: Prodávající se na základě srovnání s obdobnými nabídkami na portálech rozhodne pro nacenění nemovitosti. V případě, že se zdá být nadceněná, dokáže ji pružně změnit.

Agentura: Veškerá komunikace s potenciálními zájemci probíhá zprostředkovaně, k prodávajícímu se dostává až jejich „výběr“. × Bez realitky: Kdo zná lépe svůj byt, dům, nebo kanceláře, než jejich majitel? Pokud prodáváte dům, do něhož jste vložili spoustu energie, pravděpodobně si přejete vybrat mu nového majitele, který se k němu bude chovat ohleduplně.

Zajímá vás, jak vypadá prodej nemovitosti bez realitky? Čtěte zde. Komplexní poradenství věnované poradenství o prodeji bez realitky, najdete zde.